Reklama

Reklama

Najtrudniejszy remont w Krakowie. Koszmar dla kierowców i mieszkańców zacznie się już niedługo

Od najbliższego poniedziałku - 8 sierpnia 2022 roku - rozpoczną się prace przygotowawcze związane z remontem nawierzchni oraz torowiska na rondzie Matecznego i ul. Kamieńskiego. Jest on określany jako najtrudniejszy remont drogowy tego roku. Mieszkańcy Krakowa muszą się przygotować na spore utrudnienia, które potrwają kilka tygodni.

Sezon na prace drogowe trwa w Krakowie niemal cały rok. Obecnie remonty toczą się równolegle w kilku lokalizacjach, znacząco wydłużając czas przemieszczania się po mieście. W najbliższy poniedziałek 8 sierpnia 2022 r. rozpocznie się kolejny remont drogowy - tym razem  w rejonie ronda Matecznego oraz ul. Kamieńskiego

Remont ronda Matecznego - jak długo potrwają prace?

Jak podaje Zarząd Dróg Miasta Krakowa prace zasadnicze rozpoczną się 16 sierpnia 2022 r. i potrwają ok. 2 tygodni. Jednak ekipy drogowców rozpoczną swoje działania już w poniedziałek 8 sierpnia. 

Pierwszy etap prac będzie dotyczył łącznicy od ul. Kamieńskiego w kierunku ul. Tischnera, gdzie pojawią się zwężenia, następnie prawoskrętów na wlotówkach do ronda (dot. ul. Kalwaryjskiej, Konopnickiej, Kamieńskiego oraz Wadowickiej). Część prac będzie prowadzona w nocy. 

Reklama

16 sierpnia 2022 r. rozpoczną się prace zasadnicze, które zostały podzielone na kolejne etapy:

  • etap II: zamknięcie północnej części ronda - obowiązywać będzie ruch dwukierunkowy w relacji Konopnickiej - Kamieńskiego częścią południową, zmieniona zostanie również lokalizacja przystanku autobusowego w kierunku centrum
  • etap III: zamknięcie południowej części ronda - obowiązywać będzie ruch dwukierunkowy w relacji Konopnickiej - Kamieńskiego  północną częścią, lokalizacja przystanku autobusowego w kierunku ul. Wielickiej zostanie czasowo zmieniona

Zgodnie z planem każdy z etapów na potrwać około tygodnia. 

Najtrudniejszy remont w Krakowie - jakich utrudnień trzeba się spodziewać?

W związku z prowadzonymi pracami, mieszkańcy miasta muszą się przygotować na zmiany w organizacji ruchu.

W dniach 14-15 sierpnia  wyłączony zostanie ruch tramwajowy na odcinku Korona–Łagiewniki. Od strony Łagiewnik tramwaje będą dojeżdżać do przystanku Rzemieślnicza, natomiast tramwaj dwukierunkowy zapewni dojazd z Ronda Matecznego do centrum Krakowa. 

Kierowcy natomiast muszą uzbroić się w cierpliwość ze względu na liczne objazdy:

  • ul. Kalwaryjska – ul. Wadowicka: przejazd przez ulicę Konopnicką, zawracanie na rondzie Grunwaldzkim,
  • ul. Konopnickiej – u. Kalwaryjska:  przejazd możliwy ul. Kamieńskiego, Powstańców Śląskich i Limanowskiego,
  • ul. Wadowicka – ul. Kalwaryjska: przejazd ul. Kamieńskiego, Powstańców Śląskich oraz Limanowskiego,
  • ul. Zakopiańska – w stronę centrum: przejazd ul. Brożka, Kapelanką oraz ul.Monte Casino.
  • ul. Konopnickiej– ul. Kalwaryjska: dla pojazdów do 3,5 t ul. Barską i Ludwinowską,
  • ul. Kamieńskiego – ul. Wadowicka: przejazd  ul. Tischnera

Remont ronda Matecznego - co się zmieni?

Celem remontu jest wymiana nawierzchni jezdni oraz torowiska. Jak podaje Zarząd Dróg w Krakowie "w przejazdach drogowych pojawią się prefabrykowane płyty torowe, które pozwolą wyeliminować problem uszkodzeń nawierzchni. Dodatkowo na węźle Wadowicka/Rzemieślnicza wymienione zostaną zwrotnice". 

Na ul. Kamieńskiego wyremontowane zostaną niektóre odcinki chodnika oraz nawierzchnia na odcinku od ul. Puszkarskiej do ronda Matecznego.

Czytaj również:

Przez inflację jeździmy wolniej, na drogach nie jest jednak bezpieczniej

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy