Reklama

Reklama

Myślenice: Policyjny pościg za pijanym kierowcą. Mężczyzna uderzył w ogrodzenie przedszkola

2,5 promila alkoholu w organizmie miał pijany kierowca, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Myślenicach. Swoją podróż zakończył na ogrodzeniu przedszkola. 55-latek stracił prawo jazdy i odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed godz. 15 w Myślenicach. Policja otrzymała zgłoszenie o tym, że ulicami miasta porusza się pijany kierowca. Mundurowi niezwłocznie przystąpili do zatrzymania prowadzącego auto Alfa Romeo. Mężczyzna nie reagował jednak na wezwania dźwiękowe i świetlne, funkcjonariusze podjęli więc pościg.

- Kierujący stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji przy ul. Lipowej - informuje asp. sztab. Barbara Szczerba z KWP w Krakowie. Okazało się, że kierowca był nietrzeźwy. Miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. 

Reklama

55-letni mieszkaniec Myślenic nie odniósł obrażeń. We wtorek odbędą się z nim czynności procesowe. Odpowie za niezatrzymanie się do kontroli oraz prowadzenie w stanie nietrzeźwości.  

Zdarzenie w mediach społecznościowych opisał również burmistrz Myślenic Jarosław Sztachetka. Doprecyzował, że kierowca staranował "ogrodzenie przedszkola i przejechał na sąsiednią posesję". "Trudno znaleźć słowa, aby skomentować tak nieodpowiedzialne zachowanie" - napisał.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy