Reklama

Reklama

Minister sportu: Na igrzyska wydano 6 mln złotych

Z budżetu centralnego na igrzyska zimowe w Krakowie przeznaczono około 6 mln złotych - poinformował minister sportu. W niedzielę pomysł organizacji zawodów został odrzucony w referendum.

Andrzej Biernat zapewnił, że rząd bardzo dobrze wypełnił swoją część zadań związanych ze staraniami o igrzyska i stworzył warunki dla działań krakowskiego komitetu.

Reklama

Minister zapowiedział, że teraz punkt po punkcie umowa z komitetem będzie rozliczana. 

Biernat skrytykował władze Krakowa, że zdecydowały się na referendum już po złożeniu wniosku aplikacyjnego do MKOL-u. Według ministra, kolejność powinna być odwrotna. Nie zgodził się też z zarzutami prezydenta Krakowa, który mówił o braku poparcia rządu w kwestii igrzysk.

Przypomniał, że premier podpisał gwarancje, jakich oczekiwał MKOL, "chociaż dyskusje były mocne, bo niektóre z zapisów były mocno kontrowersyjne, jeśli chodzi o prawo polskie".

Andrzej Biernat powtórzył wcześniejsze zapewnienia premiera, że jeśli mieszkańcy Krakowa opowiedzą się przeciw igrzyskom, rząd nie będzie ich forsował.

W niedzielę 70 procent głosujących w referendum w Krakowie opowiedziało się przeciwko pomysłowi organizacji w mieście igrzysk zimowych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy