Reklama

Reklama

Mgła sparaliżowała lotnisko w Balicach

Trudne warunki atmosferyczne spowodowały, że z portu lotniczego Kraków-Balice nie startują samoloty. Maszyny, które miały wylądować w Krakowie, są kierowane na inne lotniska, m.in. do Katowic i Rzeszowa.

Z powodu gęstej mgły utrzymującej się w Krakowie odwołano już kilkanaście lotów. Od rana kilkadziesiąt maszyn zostało przekierowanych na lotniska m.in. do Katowic, Wrocławia, Warszawy i Ostrawy. Niektóre linie lotnicze przewożą pasażerów na inne lotniska.

Reklama

Tak stało się m.in. z lotem linii Ryanair z Gdańska. Jak informuje dziennikarka Interii, samolot miał wylądować o godz. 17.35 w Balicach, ale ostatecznie został przekierowany do Rzeszowa. Pasażerowie mają zostać przewiezieni autokarem do Krakowa.

Rzeczniczka Kraków Airport Natalia Vince potwierdziła, że złe warunki atmosferyczne w piątek od rana zakłócają pracę lotniska. Po porannym przestoju starty i lądowania były wznawiane przed południem. Potem jednak pogoda znowu się pogorszyła, co spowodowało zaburzenia operacji lotniczych wieczorem. 

Statusy lotów są na bieżąco aktualizowane na stronie internetowej lotniska i w aplikacji mobilnej. Przedstawicielka lotniska zapewniła, że pracownicy obsługi terminalowej w ścisłej współpracy z liniami lotniczymi są zaangażowani w przekazywanie informacji pasażerom o statusie ich lotów.

"Pasażerów przepraszamy za trudności spowodowane trudnymi warunkami atmosferycznymi. Dla wszystkich pracowników Kraków Airport najważniejsze jest bezpieczeństwo każdej operacji" - podkreśliła Vince. 

Według tablicy lotów, odwołane zostały wieczorne przyloty m.in. z Dortmundu, Warszawy, Londynu, Gdańska i Amsterdamu. Popołudniowe i wieczorne połączenia Kraków - Piza, Dusseldorf, Dortmund, Wiedeń, Gdańsk, Monachium, Frankfurt i Londyn zostały odwołane.

Gęsta mgła ma się utrzymać do soboty do południa.

Marek Wiosło

Opracowanie: Nicole Makarewicz

Więcej na stronie RMF24.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama