Reklama

Reklama

Małopolskie: Wypadek na budowie sali gimnastycznej. Siedmiu robotników przygniecionych przez rusztowania

Siedem osób zostało rannych, w tym dwie ciężko, w wyniku katastrofy budowlanej w Żurowej (woj. małopolskie) - poinformował rzecznik małopolskiej straży pożarnej Sebastian Woźniak. Akcja ratunkowa się zakończyła.

- Podczas wylewania betonowego stropu zawalił się dach o powierzchni 12x22 metry. Siedem osób, które pracowały na dachu, spadły - przekazał polsatnews.pl rzecznik tarnowskiej policji Paweł Klimek.

W momencie wypadku w szkole nie było żadnych dzieci.

Strażacy korzystając z kamery termowizyjnej, przeszukiwali gruzowisko, ale jak podał Sebastian Woźniak, z informacji uzyskanych od kierownika budowy wynika, że nie powinno być tam pracowników.

Dwóch pracowników w stanie ciężkim odwieziono do szpitali

Informację o wypadku podała również Ochotnicza Straż Pożarna w Żurowej. "Dwóch pracowników w stanie ciężkim transportowani LPR do szpitali" - poinformowano. Jedna z osób została przetransportowana do szpitala w Rzeszowie.

Reklama

Akcja ratunkowa zakończyła się. Na miejscu jest policja, inspekcja budowlana i inspekcja pracy. Przyczyny wypadku będą wyjaśniane m.in. przez prokuratora.

- Pod gruzami nikogo więcej nie znaleziono. Na miejscu pozostają strażacy, którzy oświetlają teren budowy na potrzeby działań prowadzonych przez policję i Inspektorat Nadzoru Budowlanego - poinformował rzecznik małopolskiej straży pożarnej Sebastian Woźniak.

Jako pierwsze informację o wypadku podało RMF FM.

Reklama

Reklama

Reklama