Reklama

Reklama

Małopolskie: Wstępnie ustalono przyczyny zgonu małżonków z Karwodrzy

Utonięcie to najbardziej prawdopodobna przyczyna zgonu 63-letniego mężczyzny, którego ciało - wraz z ciałem jego 57-letniej żony - w niedzielę znalazła policja w Karwodrzy (Małopolskie) - podała prokuratura. Kobieta z kolei zmarła prawdopodobnie z powodu wykrwawienia.

Jak przekazał we wtorek prok. Marcin Stępień z tarnowskiej Prokuratury Rejonowej, utonięcie to najbardziej prawdopodobna przyczyna zgonu Leszka S., którego ciało wyłowiono ze studni. Jego żona z kolei miała rany cięte karku - jak stwierdził lekarz, kobieta się wykrwawiła. Prawdopodobnie była także kilkukrotnie uderzana twardym narzędziem w głowę.

Prokurator poinformował, że rozszerzone samobójstwo jest "najbardziej prawdopodobną hipotezą (śmierci), ale nie można skupić się tylko na niej".

"Analizujemy tę sprawę szeroko - jak najbardziej bierzemy pod uwagę udział osób trzecich" - podkreślił.

Reklama

Policja gomadzi dowody

Na miejscu zdarzenia cały czas prowadzone są czynności, między innymi przesłuchania świadków. "Musimy zebrać dużą partię dowodów, żeby można było pewne hipotezy potwierdzić, lub je wykluczyć" - dodał Stępień.

Ciało matki z ranami ciętymi ujawnił w domu rodzinnym syn, który w niedzielę wezwał policję. Funkcjonariusze w studni odnaleźli także zwłoki mężczyzny - męża kobiety. Na miejscu zabezpieczono narzędzia, które prawdopodobnie posłużyły do pozbawienia życia 57-latki.

Reklama

Reklama

Reklama