Reklama

Reklama

Małopolskie: W czasie świątecznych porządków znalazła w kredensie granat

Zajmująca się przedświątecznymi porządkami tarnowianka natrafiła na ciekawe znalezisko. W kredensie, który odziedziczyła po swoich rodzicach, odkryła tajne skrytki, a w jednej z nich znalazła zawinięty w pergamin granat. O sprawie poinformowała tarnowska policja.

Na niebezpieczne znalezisko kobieta natrafiła, rozbierając odziedziczony po rodzicach stary kredens, którego zamierzała się pozbyć. W trakcie demontażu pochodzącego sprzed ponad pół wieku mebla okazało się, że w jego wnętrzu zamontowane są tajne schowki. W jednym z nich - zakamuflowanej szufladce - tarnowianka odkryła starannie owinięty natłuszczonym pergaminem granat, o czym natychmiast powiadomiła policję.

Reklama

Skierowani na miejsce funkcjonariusze z grupy minersko-pirotechnicznej stwierdzili, że jest to granat zaczepny RG-42. Obok niego leżał natomiast zapalnik. Granat prawdopodobnie należał do ojca kobiety - wojskowego, który walczył w II wojnie światowej.

Ponieważ granat nie był uzbrojony, nie było konieczności ewakuacji domowników i okolicznych mieszkańców. Po zabezpieczeniu znaleziska policjanci przekazali je wojskowym saperom z Rzeszowa, którzy wywieźli granat na poligon.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje