Reklama

Reklama

Małopolskie: "Ustawka" kibiców na autostradzie A4

Kilkudziesięciu kibiców starło się ze sobą na autostradzie A4 w okolicach Brzeska. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o bójce, jednak po przybyciu na miejsce nikogo tam nie zastali.

W sobotę po południu w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym zarejestrowano starcie grupy mężczyzn, do którego dojść miało na autostradzie A4 na odcinku Kraków - Rzeszów, w okolicy Brzeska. Z zamieszczonych informacji wynika, że miała tam miejsce tzw. ustawka kibiców klubów piłkarskich.

Na filmie widać kilkudziesięciu kibiców, którzy stali się ze sobą na środku drogi. Autostrada była zablokowana. Uczestnicy bijatyki zdążyli uciec przed przyjazdem policji.

Zdarzenie nagrał jeden z kierowców, który jechał w przeciwnym kierunku. Na nagraniu widać nacierające na siebie grupy mężczyzn.

Reklama

Według internautów, w bójce uczestniczyli pseudokibice Karpat Krosno, Stali Rzeszów, Stali Stalowa Wola, Resovii Rzeszów i JKS Jarosław.

Jak powiedział Mateusz Drwal z zespołu prasowego małopolskiej policji, funkcjonariusze otrzymali zawiadomienie o podobnym zdarzeniu. "Nie jestem jednak w stanie potwierdzić, czy film został nagrany dzisiaj, czy też wcześniej" - wyjaśnił. "My otrzymaliśmy natomiast zgłoszenie o grupie osób, która zebrała się w tym miejscu, jednak po przyjeździe nikogo tam nie zastaliśmy, a ruch odbywał się płynnie" - powiedział Drwal.

Informacje o zdarzeniu policji przekazali jego świadkowie. Podali oni m.in. numery tablic rejestracyjnych pojazdów, które mogą należeć do uczestników zajścia. Trwa wyjaśnianie sprawy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy