Reklama

Reklama

Małopolskie: Tragiczny w skutkach pożar w miejscowości Lipinki. Nie żyją dwie osoby

Starsze małżeństwo zginęło w nocy z piątku na sobotę w pożarze domu mieszkalnego w miejscowości Lipinki w powiecie gorlickim. Ogień zaczął się rozprzestrzeniać od dachu budynku, a następnie objął jego wnętrze.

Jak poinformował oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP W Gorlicach Dariusz Surmacz, działania na miejscu podjęli strażacy z Gorlic, z OSP w Lipinkach i okolicznych miejscowości - wraz z grupą operacyjną w gaszeniu pożaru uczestniczyło 59 strażaków.

Reklama

- Dach budynku był objęty ogniem, który przez nadpalony strop przedostawał się do wnętrza domu. Po otrzymaniu informacji, że w środku mogą znajdować się dwie osoby - małżeństwo - strażacy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych i kamerę termowizyjną weszli do środka. Z budynku wyniesiono najpierw mężczyznę, a po chwili kobietę. Oboje byli nieprzytomni z widocznymi ranami oparzeniowymi całego ciała - powiedział mł. bryg. Dariusz Surmacz.

Strażacy podjęli reanimację poszkodowanych, 76-letniej kobiety i 80-letniego mężczyzny, a następnie przekazali ich zespołowi ratownictwa medycznego. Ani kobiecie ani mężczyźnie nie udało się przywrócić funkcji życiowych, a lekarz stwierdził zgon.

Nie wiadomo, jaka była przyczyna pożaru - ustali ją biegły z zakresu pożarnictwa.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje