Reklama

Reklama

​Małopolskie: Stany ostrzegawcze przekroczone na 15 wodowskazach

Opady w woj. małopolskim maleją, stany alarmowe przekroczone są na 11 wodowskazach, a ostrzegawcze - na 15 - wynika z informacji zaprezentowanych w piątek wieczorem w urzędzie wojewódzkim podczas sztabu kryzysowego.

Zgodnie z zapowiedziami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie, w najbliższych dniach pogoda w regionie będzie się poprawiała. Najbliższe intensywniejsze opady spodziewane są na wtorek. W ciągu najbliższej doby ma spaść poniżej 10 mm deszczu, a w niedzielę - do 15 mm. W tej chwili w województwie nie ma ostrzeżeń meteorologicznych ani hydrologicznych.

Reklama

W Małopolsce sytuacja stabilizuje się. Wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie są przejezdne, choć na niektórych występują utrudnienia.

Liczne interwencje

Od północy w piątek Państwowa Straż Pożarna interweniowała ponad 540 razy w województwie; w działaniach ratowniczych brało udział 409 strażaków i 390 policjantów. Działania funkcjonariuszy skupiały się przede wszystkim na likwidacji rozlewisk, wypompowywania wody z posesji i piwnic podtopionych budynków oraz udrażnianiu przejezdności dróg. Prace strażaków i policjantów wspierają żołnierze, którzy uczestniczyli m.in. w działaniach policji na rzekach.

Zabezpieczenie mostu

W dzień w Krakowie działania wszystkich służb skupione były na zabezpieczeniu nowobudowanego mostu kolejowego na Wiśle. Zgodnie z informacjami przekazanymi podczas sztabu kryzysowego, konstrukcja mostu była zagrożona, ale wytrzymała - teraz "sprawa wymaga monitoringu".

Do północy - jak zapowiedział przedstawiciel firmy Tauron - wszyscy mieszkańcy regionu powinni mieć prąd. W piątek dostaw energii pozbawionych było jeszcze ok. 560 klientów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne