Reklama

Reklama

Małopolskie: Rozwiązano sprawę zabójstwa z 2019 roku

Trzech mężczyzn podejrzewanych o dokonanie zabójstwa zostało zatrzymanych przez strzelińskich policjantów. Sprawa ma swój początek w 2019 roku, kiedy to w tajemniczych okolicznościach zaginął mieszkaniec powiatu brzeskiego (woj. małopolskie). W tej sprawie odpowie także 40-letnia kobieta, która usłyszała zarzut składania fałszywych zeznań.

Trzy lata temu na terenie powiatu brzeskiego doszło do tajemniczego zaginięcia mężczyzny. Policję zaalarmowali wówczas zaniepokojeni mieszkańcy - funkcjonariusze przeprowadzili szereg czynności, jednak zaginionego nie udało się odnaleźć. Przełom w tej sprawie nastąpił w lipcu 2022 roku, gdy mieszkaniec powiatu strzelińskiego odnalazł ludzkie szczątki w kompleksie leśnym na terenie gminy Przeworno. 

Małopolskie. Rozwiązano sprawę zabójstwa z 2019 roku

- Policjanci, którzy przybyli we wskazany w zgłoszeniu rejon, potwierdzili makabryczne znalezisko. Przeprowadzono oględziny pod nadzorem prokuratora, a szczątki poddano wnikliwej analizie. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił powiązać ujawnione szczątki oraz pozostawiony na miejscu materiał biologiczny i ślady kryminalistyczne, ze sprawą zaginionego blisko 3 lata wcześniej mężczyzny - przekazał asp. Łukasz Porębski z KPP w Strzelinie. 

Reklama

Policjanci po przeanalizowaniu materiału dowodowego nabrali podejrzeń, że związek z zaginięciem i zabójstwem może mieć trzech mężczyzn, mieszkańców powiatu brzeskiego.

- W toku dalszych czynności doszło do akcji jednoczesnego zatrzymania całej trójki. Funkcjonariusze KPP w Strzelinie przy wsparciu mundurowych z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej weszli do domów wskazanych osobą. Zaskoczeni wizytą mężczyźni nie stawiali oporu, zostali zatrzymani i osadzeni w areszcie - informował Porębski. 

Zabójstwo z 2019 roku. Kobieta z zarzutami

Zebrane ślady i materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyznom w wieku 19, 35 i 49 lat zarzut zabójstwa, za co grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności. Zostali objęci tymczasowym aresztem. 

W związku ze sprawą zatrzymano też 40-letnią kobietę, której postawiono zarzut składania fałszywych zeznań w uprzednio prowadzonym postępowaniu. - Odpowie również za to, że znając okoliczności śmierci zaginionego zataiła prawdę o jego zaginięciu. Została objęta policyjnym dozorem - powiedział Porębski. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy