Reklama

Reklama

Małopolskie: Pożar pensjonatu w Bukowinie Tatrzańskiej

W niedzielę po południu wybuchł pożar w jednym z budynków mieszkalno-pensjonatowych przy ul. Tatrzańskiej w Bukowinie Tatrzańskiej. W środku znajdowali się pensjonariusze, na szczęście nikt nie został ranny. Pożar udało się opanować po kilku godzinach.- Wszystkie osoby, które przebywały w budynku, opuściły go przed przyjazdem straży, nie ma osób rannych. W tej chwili pożar jest już ugaszony, a wszystkie jednostki wracają do koszar - mówił w niedzielę wieczorem st. kpt. Jarosław Kośmiński, zastępca komendanta PSP w Zakopanem.

Pożar "ulokował się" na poddaszu

Pożar w drewnianym, krytym gontem budynku wybuchł w godzinach popołudniowych. - Pożar przeniósł się na część poddasza i tam 'ulokował się' między gontami. Dlatego akcja była skomplikowana - trzeba było rozbierać dach. Dojazd na miejsce też był utrudniony, dlatego działania trzeba było prowadzić z drabin przenośnych - wyjaśnił zastępca komendanta.

Reklama

Na miejscu zdarzenia pracowało 25 zastępów ochotniczych straży z pow. tatrzańskiego i jednostka ratowniczo-gaśnicza z Zakopanego.

Przyczyny zdarzenia zostaną wyjaśnione w toku śledztwa.

Reklama

Reklama

Reklama