Reklama

Reklama

Małopolskie: Ponad 50 osób z zarzutami za "ustawkę" na autostradzie

Kara do czterech i pół roku pozbawienia wolności grozi kilkudziesięciu pseudokibicom, którzy w lipcu ub.r. wzięli udział w "ustawce" na autostradzie A4 w miejscowości Targowisko (woj. małopolskie) - poinformowała w poniedziałek policja.- Na podstawie zebranego materiału dowodowego zarzuty "udziału w bójce o charakterze chuligańskim" zostały przedstawione ponad 50 osobom w wieku od 18 do 46 lat, pochodzącym z różnych województw - podał w poniedziałek rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

- Ponadto za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym (stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa, nieprawidłowe parkowanie) skierowano wnioski o ich ukaranie do sądu - przekazał rzecznik i dodał, że za te czyny grozi z kolei kara grzywny w wysokości do pięciu tys. zł.
Gleń przypomniał, że pseudokibice zatrzymani zostali na przełomie maja i czerwca br., podczas akcji prowadzonej przez małopolskich funkcjonariuszy, współpracujących z policjantami z Podkarpacia oraz województw lubelskiego i świętokrzyskiego.

Reklama

Zablokowana autostrada

Zdarzenie miało miejsce pod koniec lipca ub.r., kiedy to na autostradzie A4, w miejscowości Targowisko (pow. wielicki) doszło, jak przypomniał rzecznik, do "konfrontacji siłowej pseudokibiców", należących do dwóch skłóconych środowisk klubów piłkarskich z Podkarpacia. Osoby te, w większości zamaskowane, wzięły udział w trwającej ok. półtorej minuty bójce; w związku ze zdarzeniem jezdnia została zablokowana na osiem minut.

Sprawą wówczas zajęła się małopolska policja, pod nadzorem wielickiej prokuratury.
Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy