Reklama

Reklama

Małopolskie: Niedźwiedź odwiedził Babią Górę

Fotopułapka w Babiogórskim Parku Narodowym zarejestrowała przechadzającego się leśnymi ostępami młodego niedźwiedzia. Krótki film z jego nocnej wędrówki trafił do internetu. "Widać, że jest w dobrej kondycji" - powiedział we wtorek, 14 kwietnia, przyrodnik z parku Maciej Mażul.

"Fotopułapka zarejestrowała drapieżnika w święta. Nie śpi. Jest aktywny. Z pewnością na jego dobre samopoczucie wpływa brak turystów" - powiedział Mażul.

Niedźwiedź na Babiej Górze w ostatnim czasie przypomniał o sobie już po raz drugi. Dwa tygodnie temu jego ślady zauważyli pracownicy schroniska na Markowych Szczawinach. Wtedy przechadzał się po szlaku turystycznym.

Niedźwiedź brunatny jest największym drapieżnikiem żyjącym w polskich lasach. W Polsce jest pod całkowitą ochroną. Zwierzę jest bardzo ostrożne i stara się unikać ludzi.

Reklama

W rejonie Babiej Góry wciąż utrzymują się zimowe warunki. Obowiązuje pierwszy, najniższy stopień zagrożenia lawinowego. W najwyższych partiach góry leży ok. 80 cm śniegu. 

Babiogórski Park Narodowy, w związku z epidemią, zamknął do odwołania wszystkie szlaki turystyczne.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy