Reklama

Reklama

Małopolskie: Areszt dla sprawcy wypadku ze skutkiem śmiertelnym, który zbiegł

Olkuski sąd zdecydował o dwumiesięcznym areszcie dla 32-latka, który spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia - poinformował w środę (9 września) rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń. Mężczyźnie grozi 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w sobotę w miejscowości Jangrot (pow. olkuski), gdzie późnym wieczorem kierowany przez 32-latka samochód osobowy potrącił pieszego w terenie zabudowanym.

- Kierowca nie zatrzymał się, by udzielić pomocy mężczyźnie, i odjechał z miejsca wypadku. W wyniku tego zdarzenia 57-letni pieszy zmarł - wskazał Gleń.

Jak zaznaczył, policjanci ustalili, że części elementów wyposażenia pojazdu, które znaleźli na miejscu wypadku, pochodzą z samochodu marki audi. Funkcjonariusze podejrzewali również, kim mógł być jego kierowca. Ten dwa dni później sam zgłosił się na komendę.

Reklama

Grozi mu 12 lat więzienia

- Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów nieumyślnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, ucieczki z miejsca wypadku i nieudzielenia pomocy - wyjaśnił Gleń. Jak poinformował, we wtorek Sąd Rejonowy w Olkuszu zdecydował o dwumiesięcznym tymczasowym areszcie dla mężczyzny.

Rzecznik przypomniał, że za spowodowanie wypadku drogowego, w którym inna osoba odniosła ciężkie obrażenia ciała grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Jeśli jednak następstwem wypadku jest śmierć, sprawcy grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności; gdy oddali się on z miejsca zdarzenia może być to kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. 

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy