Reklama

Reklama

Małopolskie: Areszt dla 19-latka podejrzanego o zabójstwo nożem

Na trzy miesiące aresztował Sąd Rejonowy w Wieliczce 19-letniego Dominika B., oskarżonego o zabójstwo nożem 16-latka – poinformował w środę PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie prok. Janusz Hnatko.

Sąd przychylił się do argumentów prokuratury i zastosował wobec podejrzanego Dominika B. areszt tymczasowy na trzy miesiące.  

Ciało 16-latka, który zginął od ciosu nożem, znaleziono w niedzielę wieczorem przy drodze koło Wieliczki.  

Prokuratura postawiła 19-letniemu Dominikowi B. zarzut zabójstwa oraz zarzuty dotyczące wywierania presji na świadków zdarzenia. Jak informowała prokuratura, podejrzany przyznał, że zadał cios nożem i szczegółowo opisał okoliczności zdarzenia oraz swoją w nim rolę.  

Ze względu na dobro postępowania prokuratura nie podaje bliższych informacji o śledztwie. 

Reklama

Prokuratura nie wyklucza również skierowania podejrzanego na badania psychiatryczne ze względu na okoliczności zabójstwa i jego młody wiek. 

Do zabójstwa doszło podczas imprezy w pustostanie na granicy Wieliczki. Jak wynika z ustaleń, po zadaniu ciosu przez napastnika świadkowie wynieśli krwawiącego chłopaka i położyli na poboczu drogi, aby zawiadomione przez nich pogotowie mogło szybciej trafić na miejsce i udzielić pomocy. Zawiadomili także policję.  

Według lokalnych mediów, chodziło o nieporozumienia dotyczące dziewczyny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje