Reklama

Małopolskie: 81-letni kierowca uciekał przed policją, potrącił funkcjonariuszkę

Po pościgu i zorganizowanej blokadzie w Nawojowej Górze zatrzymano 81-letniego kierowcę, mieszkańca Nowego Targu - informuje miejscowa policja.

Policjanci z chrzanowskiej drogówki w trakcie pomiaru prędkości na ulicy Krakowskiej w Dulowej namierzyli jadący z dużą prędkością samochód osobowy marki Renault. 

Policjantka podjęła próbę zatrzymania pojazdu w związku z przekroczeniem prędkości przez kierującego w terenie zabudowanym. Kierujący zwolnił, a kiedy policjantka podchodziła do pojazdu ruszył z impetem, potrącając ją. Podcięta funkcjonariuszka wpadła na maskę pojazdu i upadła na jezdnię.

Kierujący ruszył z miejsca i zaczął uciekać w kierunku Krakowa. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg, jednak kierowca ignorował sygnały błyskowe i dźwiękowe.

Reklama

Pościg trwał ponad 10 kilometrów. Kierujący renault został zatrzymany w miejscowości Nawojowa Góra.

Kierującym okazał się 81-letni mieszkaniec Nowego Targu, który był trzeźwy, ale nie posiadał prawa jazdy, które zostało mu odebrane za przekroczenie limitu punktów karnych.

Mieszkaniec Nowego Targu trafił do policyjnego aresztu. W prokuraturze usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza policji.

Policjantka ruchu drogowego, która próbowała zatrzymać kierowcę, z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policja
Dowiedz się więcej na temat: policja | pościg

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy