Reklama

Reklama

Małopolskie: 19-latek z Wieliczki usłyszał zarzut zabójstwa

Zarzut zabójstwa usłyszał we wtorek w Prokuraturze Rejonowej w Wieliczce 19-letni mężczyzna. Ciało 16-latka, który zginął od ciosu nożem, znaleziono w niedzielę wieczorem przy drodze koło Wieliczki – poinformował we wtorek PAP prok. Krzysztof Dratwa z Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Prokuratura postawiła 19-latkowi zarzut zabójstwa; postawiła mu także zarzuty dotyczące wywierania presji na świadków zdarzenia. "Podejrzany przyznał się do zarzutu zabójstwa i szczegółowo opisał okoliczności zdarzenia oraz swoją w nim rolę. Ze względu na dobro postępowania prokuratura nie podaje bliższych informacji" - powiedział PAP prok. Dratwa.  

Prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące. Nie wyklucza również skierowania go na badania psychiatryczne ze względu na okoliczności zabójstwa i młody wiek podejrzanego.  

Reklama

Jak wykazała sekcja zwłok, przyczyną zgonu 16-latka okazał się silny cios nożem.  

Do zabójstwa doszło podczas imprezy w pustostanie na granicy Wieliczki. Jak wynika z ustaleń, po zadaniu ciosu przez napastnika świadkowie wynieśli krwawiącą ofiarę z pustostanu i położyli na poboczu drogi, aby zawiadomione przez nich pogotowie mogło szybciej trafić na miejsce i udzielić pomocy. Zawiadomili także policję.  

Bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymano sześć osób w wieku 19-20 lat, w tym jedną kobietę, które mogły mieć z nim związek.  

Policja informowała, że ofiara i zatrzymani znali się - wszyscy to mieszkańcy powiatu wielickiego. Według lokalnych mediów, chodziło o nieporozumienia dotyczące dziewczyny.

Reklama

Reklama

Reklama