Reklama

Reklama

Małopolska: Zabił kota na oczach kolegów. Policji wyjaśniał, że był pijany

Zmartwiony właściciel szukał swojego kota po małopolskich Wawrzeńczycach. Nie wiedział, że w tym samym czasie jego zwierzę umiera w męczarniach. Przy grupie kolegów znęcał się nad nim 30-latek, kopiąc zwierzę, uderzając je i rzucając nim o barierki. Mężczyzna nie przestawał nawet wtedy, gdy kot był w agonii. Gdy odnalazła go policja, zasłaniał się alkoholową niepamięcią. Sprawa uśmiercenia zwierzęcia wkrótce trafi do sądu. Uwaga - wideo w artykule jest drastyczne.

18 lipca grupa znajomych na swoje nocne spotkanie wybrała wiatę przy stadionie w Wawrzeńczycach (woj. małopolskie). Tam jeden z nich postanowił zamordować małego kota, który wtedy tam się przybłąkał.

30-latek najpierw uderzył zwierzę, a później je kopnął. Chwilę później podniósł go i cisnął w metalowe barierki. Ciężko ranny kot, zwijający się w konwulsjach, został kopnięty przez mężczyznę jeszcze raz. 

Zabił kota. Wszystko nagrał monitoring

W międzyczasie czworonoga szukał zaniepokojony właściciel. Dziewięć dni po zabójstwie zwierzęcia zgłosił się on na komisariat w Słomnikach i poinformował, że ktoś zabił jego kota.

Reklama

Miejsce, gdzie uśmiercono zwierzę, jest objęte monitoringiem. To sprawiło, że policjanci ustalili, kto jest sprawcą i zatrzymali go w mieszkaniu. Podejrzany mieszkaniec gminy Igołomia-Wawrzeńczyce usłyszał zarzut znęcania się nad kotem ze szczególnym okrucieństwem i doprowadzenia do jego śmierci. 30-latek potwierdził swój udział w zdarzeniu. "Wyjaśnił" jednak, że był pijany i nie pamięta jego przebiegu. 

W poniedziałek policja przesłała do prokuratury projekt aktu oskarżenia wobec mężczyzny. Sprawa wkrótce trafi do sądu, który - jeśli uzna 30-latka za winnego - może pozbawić go wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama