Reklama

Reklama

Małopolska: Potrącił 13-latka i uciekł. Ojciec apeluje o pomoc

Kierowca potrącił w sobotę w miejscowości Stare Bystre (woj. małopolskie) 13-latka i uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając nastolatkowi żadnej pomocy. "Jak można było zostawić dziecko bez pomocy i uciec?" - pyta ojciec poszkodowanego dziecka i zaapelował do świadków zdarzenia, aby zgłaszali się na policję.

Serwis 24tp.pl podał, że do zdarzenia doszło w sobotę około 19:40 w pobliżu sklepu Lewiatan na drodze łączącej Stare Bystre z pobliskim Cichem. 

"Proszę świadków o kontakt, ponieważ sprawca uciekł z miejsca zdarzenia" - zaapelował na portalu społecznościowym ojciec chłopaka, mieszkaniec Starego Bystrego. Przekazał, że nastolatek przebywa na oddziale urazowo-ortopedycznym i doznał wstrząsu mózgu. 

"Bardzo go boli głowa, jest poobijany i traci pamięć" - poinformował mężczyzna. "Jak można było zostawić dziecko bez pomocy i uciec?" - dodał.

Apel rodziców

Reklama

Rodzice poszkodowanego 13-latka proszą o pomoc w ustaleniu sprawcy potrącenia ich syna. Zaapelowali do świadków wypadku, aby zgłaszali się na policję.

Mają nadzieję, że w sprawie pomoże zainstalowany w pobliżu miejsca zdarzenia monitoring, który został zabezpieczony przez mundurowych.

- Chłopiec wrócił w sobotę wieczorem do domu z urazem głowy. Został przewieziony do szpitala. Na szczęście obrażenia nie zagrażają życiu. Obecnie ustalamy dokładne okoliczności kolizji, samochód i osobę, która kierowała pojazdem w chwili zderzenia - powiedziała w rozmowie z portalem asp. Dorota Garbacz, rzecznik nowotarskiej policji.

Reklama

Reklama

Reklama