Reklama

Reklama

Małopolska: ​Pacjent uznany za zmarłego "ożył". NFZ prowadzi kontrolę

Ratownik na stacji pogotowia stwierdził zgon, chociaż mężczyzna wciąż oddychał. Stanisław Chrobak jeszcze przez miesiąc walczył o życie w szpitalu. Po materiałach "Interwencji" i "Wydarzeń" Polsat News NFZ zapowiedziało kontrolę.

Mężczyznę z Ochotnicy Dolnej (woj. małopolskie) z podejrzeniem zawału przywiózł do przychodni kolega. Pielęgniarka nie wezwała karetki i odesłała ich do stacji pogotowia. Tam po reanimacji ratownik stwierdził zgon. Pan Stanisław "ożył" w szpitalu w Nowym Targu.

- Wydział kontroli małopolskiego NFZ przeprowadzi kontrole zarówno w przychodni podstawowej opieki zdrowotnej do której trafił pacjent, a także w miejscu stacjonowania zespołu ratownictwa medycznego - powiedziała "Wydarzeniom" Polsat News Aleksandra Kwiecień z małopolskiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Reklama

Kontrolę w tej sprawie zlecił też Wojewoda Małopolski.

Śledztwo prowadzi prokuratura w Nowym Targu.

Czytaj więcej z Polsat News

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy