Reklama

Małopolska: Kolejny silny wstrząs

We wtorek późnym wieczorem w zachodniej Małopolsce odczuwane był bardzo silny wstrząs. Przekroczył on 3 stopnie w skali Richtera.

Jak podało Radio Kraków, wstrząs był odczuwalny w okolicach Brzeszcz, Oświęcimia a także Chrzanowa i Jaworzna.

O bardzo silnym wstrząsie odczuwalnym między innymi w Chrzanowie, Libiążu, Sosnowcu, Oświęcimiu, Przeciszowie i Bieruniu informowali natomiast słuchacze RMF FM dzwoniący na Gorącą Linię.

"Mieszkam na osiedlu w Libiążu, na czwartym piętrze. Uważam, że wstrząs był dosyć silny, z tych, które do tej pory nas nawiedzały, był najsilniejszy. Aż obrazki pospadały mi ze ściany" - mówił pan Marcin, który zatelefonował do RMF FM.

Reklama

"Łóżko nam odjechało od ściany o jakieś 30 cm, kabina odsunęła się w łazience od ściany, a dziecko, które spało na łóżku piętrowym spadło mi na ziemię" - relacjonowała natomiast pani Paulina z Gromca koło Libiąża

Na razie nie ma informacji o szkodach.

Radio Kraków przypomina, że to kolejny w ostatnich tygodniach wstrząs, który odczuli mieszkańcy. Przyczyną dwóch poprzednich były prace w kopalniach Ziemowit w Lędzinach oraz Janina w Libiążu. Siła obu przekraczała 3 stopnie w skali Richtera.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: trzęsienie ziemi | Małopolska

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy