Reklama

Reklama

Małopolska: Jedyny kandydat na sołtysa przegrał wybory w Niedźwiedziu

48-letni Marian Górniak był jedynym kandydatem na sołtysa wsi Niedźwiedź. Nie zdołał jednak uzyskać większości głosów i wybory przegrał. Górniakowi zabrakło jednego głosu.

Jedyny kandydat na sołtysa wsi Niedźwiedź nie wygrał, bo dostał o jeden głos za mało. Teraz sołtysa wybierze zebranie wiejskie. Do głosowania było uprawnionych 1044 osoby, ale tylko 28 wyborców wrzuciło swój głos do urny.

Wybory uzupełniające na sołtysa wsi Niedźwiedź odbyły się w niedzielę. Jedynym kandydatem był 48-letni mieszkaniec te miejscowości Marian Górniak. Mimo że zgłoszony był jeden kandydat do wyborów, mieszkańcy musieli głosować za lub przeciw. Kandydat dostał 13 głosów za i 14 przeciw, jeden głos był nieważny.

W protokole z wyborów uzupełniających sołtysa czytamy: "Gminna Komisja Wyborcza w Niedźwiedziu na podstawie protokołu OKW Niedźwiedź stwierdziła, iż kandydat nie uzyskał wymaganej liczby głosów, to jest 50 proc. głosów +1 za. W związku z powyższym nie wybrano Sołtysa wsi Niedźwiedź" - napisali członkowie Gminnej Komisji Wyborczej.

Reklama

Zgodnie ze statutem sołectwa jeżeli kandydat nie uzyska wymaganej liczby ważnych oddanych głosów, wówczas wyboru sołtysa dokonuje zebranie wiejskie w trybie opisanym w statucie sołectwa.

Niedźwiedź to malowniczo położona wioska w Gorcach w powiecie limanowskim.

Czytaj także: Wybory samorządowe. Wójt przegrał wybory jednym głosem

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje