Reklama

Reklama

Małopolska: Ewakuacja podkrakowskiej szkoły

270 osób zostało ewakuowanych ze szkoły w Przegini niedaleko Krakowa, po tym jak z jednego urządzeń w pomieszczeniu gospodarczym wyciekła nieznana substancja. Ewakuacja przebiegła sprawnie, nie ma już żadnego zagrożenia dla zdrowia dzieci.

Policja przyjęła zgłoszenie około godziny 9:30. Zarządzono ewakuację budynku. Na miejscu znajduje się osiem zastępów straży pożarnej, kilka karetek i radiowozów .

Dziesięciorgu dzieciom, które skarżyło się na bóle głowy i nudności podano tlen. Są one pod opieką obecnych na miejscu służb medycznych.

Wciąż ustalane jest jaka substancja wyciekła z uszkodzonego urządzenia. Nie wiadomo, czy mogła ona mieć wpływ na realne zagrożenie zdrowia przebywających w szkole osób.

Jak dowiedziało się Radio Kraków, na nudności i ból głowy poskarżyło się w sumie 29 dzieci, 26 z nich autobusem zostanie przewiezione na badania do Krakowa, trójka trafi do szpitala karetką. Urządzenia straży pożarnej nie wykazały na miejscu żadnego zagrożenie dlatego pozostałe dzieci wracają już na lekcje.

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Kraków | Małopolska | ewakuacja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy