Reklama

Reklama

Małopolska: 30-latek atakował przypadkowych seniorów. Uderzał ich w twarz

30-latek bez powodu uderzał przypadkowo napotkane, starsze osoby, wymierzając im ciosy pięścią w głowę i twarz. Agresywnego mężczyznę ujęli mieszkańcy jednego z osiedli w Krynicy-Zdroju (woj. małopolskie), gdzie dochodziło do ataków.


W przypadku uznania winy mężczyźnie grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku, ale z uwagi na chuligański charakter jego czynu, wymiar kary może być wyższy - poinformował rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń.

Atakował seniorów

Mieszkaniec Krynicy-Zdroju miał zaatakować pięciu przypadkowo napotkanych seniorów, m.in. 83-letnią kobietę, kiedy w niedzielny ranek przechodził przez jedno z tamtejszych osiedli.

- Okazało się, że w rejonie jednego z bloków mężczyzna został ujęty przez kilku mieszkańców, po tym, jak zaatakował przechodnia. 30-latek wyrywał się i był bardzo pobudzony, nie potrafił wysławiać się w sposób logiczny - przekazał rzecznik.

Jak dodał, po przewiezieniu na komisariat i zbadaniu okazało się, że mężczyzna jest trzeźwy; z kolei w szpitalu została mu pobrana krew do dalszych badań na obecność substancji psychoaktywnych.

Reklama

30-latek usłyszał zarzuty


Gleń przypomniał, że w przypadku naruszenia nietykalności cielesnej postępowanie może być zainicjowane bezpośrednio przez osobę pokrzywdzoną; żeby zostało wszczęte taka osoba musi złożyć do sądu prywatny akt oskarżenia. - W tym jednak przypadku, po zapoznaniu się z materiałami, Prokuratura Rejonowa w Muszynie podjęła decyzję o objęciu ściganiem z urzędu i wszczęciu dochodzenia w tej sprawie - wyjaśnił.

Zatrzymany mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama