Reklama

Reklama

"Liryczna podróż do źródeł"

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Niepełnosprawnych oraz Przewlekle Chorych ULKA zapraszają na wieczór poetycko - muzyczny "Liryczna podróż do źródeł". Spotkanie rozpocznie się 13 maja o godz. 18.00 w sali klubu Biblioteki.

W 2007 r. nakładem Podgórskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Sztuk Wszelkich im. Karola Wojtyły w Krakowie ukazała się publikacja pod tytułem "Małopolska naszych serc".

Reklama

Ta niezwykła książka jest sentymentalną podróżą po Małopolsce przedstawioną przez wielu autorów, członków krakowskiego Stowarzyszenia. Publikacja prezentuje nasz region za pomocą obrazu, fotografii oraz słowa pisanego - poezji i prozy.

Autorkami wierszy są między innymi Jadwiga Broczkowska i Alicja Tyblewska, które mają swoje korzenie w Bochni. Promując książkę w bocheńskiej Bibliotece odbędą "Liryczną podróż do źródeł". Wieczór będzie miał charakter integracyjny. Uświetni go koncert fortepianowy niewidomego artysty Piotra Tarasiewicza, który oprócz znanych i lubianych utworów muzycznych wykona kompozycje stworzone przez niewidomą Katarzynę Maliszewską.

Zbigniew Twaróg w recenzji do książki napisał: - Zachęca do przeżyć duchowych, które wyczuwa się w strofach wierszy i wypowiedziane są pędzlem przez Autorów "Małopolska naszych serc". Świat widziany sercem jest piękny, przyjazny i bliski. - Na spotkaniu będzie można nabyć prezentowaną publikację.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy