Reklama

Reklama

Kraków: Zdewastowano grobowiec rodziny Stuhrów. Trwa policyjne śledztwo

Na cmentarzu Rakowickim w Krakowie zdewastowano rodzinny grobowiec Stuhrów. Na nagrobku pojawiły się napisy "Morderca Polaków" i "M. Stuhr - agent Putina". Krakowska policja prowadzi postępowanie w tej sprawie. "Każdy ma grób rodzinny i może sobie wyobrazić, co się czuje w takiej chwili" - napisał w mediach społecznościowych aktor Maciej Stuhr.

Jak poinformowała we wtorek asp. szt. Barbara Szczerba z zespołu prasowego komendy wojewódzkiej policji w Krakowie, po porannym zgłoszeniu funkcjonariusze podjęli podstępowanie w tej sprawie, przeprowadzono oględziny miejsca i zabezpieczono ślady. Policjanci sprawdzają, czy w okolicy był monitoring. - Trwają czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców tej dewastacji - zaznaczyła.

Ze zdjęć zamieszczonych w internecie wynika, że na grobowcu rodzinnym Stuhrów wymalowano filetową farbą napisy "Morderca Polaków" i "M. Stuhr - agent Putina".

Reklama

Według asp. szt. Szczerby wstępna kwalifikacje tego przestępstwa dotyczy znieważenia miejsca spoczynku zmarłego, za co grozi nawet do dwóch lat więzienia.


Reklama

Reklama

Reklama