Reklama

Reklama

Kraków: Zaatakował nudystę nad zalewem Kryspinów. Usłyszał zarzuty i trafił do aresztu

15 lat więzienia grozi 28-letniemu mężczyźnie, który kilkukrotne uderzył plażowicza zbitą szklaną butelką, tzw. tulipanem. Do incydentu doszło nad zalewem Kryspinów. Napastnik usłyszał zarzuty chuligańskiego zamachu na zdrowie wypoczywającego na plaży. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Do zdarzenia doszło 19 czerwca w Cholerzynie nad zalewem Kryspinów pod Krakowem. Policjanci z Zabierzowa otrzymali informację o ataku na nudystę. Zgodnie z ustaleniami plażowicz przebywający w wodzie pokłócił się z 28-latkiem, ponieważ ten pływał rowerkiem wodnym i zaczepiał wypoczywające osoby.

- Następstwem tej przepychanki słownej był brutalny atak szklaną butelką, którą agresor kilkukrotnie uderzył pokrzywdzonego. Po całym zajściu sprawca odpłynął. W wyniku ataku pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w okolicy twarzy i klatki piersiowej - opisywał rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Reklama

Bogata przeszłość kryminalna

W toku śledztwa prokuratura ustaliła, że agresor ma bogatą przeszłość kryminalną. W mieszkaniu mężczyzny policjanci znaleźli narkotyki i dużo różnego rodzaju przedmiotów, które mogły pochodzić z kradzieży. Okazało się również, że 28-latek ukrywał się przed organami ścigania - był poszukiwany przez dwie prokuratury do innych spraw.

Prokuratura Rejonowa Kraków-Prądnik Biały w Krakowie postawiła mężczyźnie zarzut chuligańskiego, umyślnego zamachu na zdrowie pokrzywdzonego, poprzez kilkukrotne uderzenie go rozbitą szklaną butelką tzw. tulipanem. 28-latek usłyszał też zarzut posiadania narkotyków.

Wobec podejrzanego sąd zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu od 4,5 roku do 15 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje