Reklama

Kraków: WSA orzekł w sprawie ograniczenia sprzedaży alkoholu

Zachodzi niebezpieczeństwo wyrządzenia znacznej szkody oraz spowodowania trudnych do odwrócenia skutków – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie, uzasadniając wstrzymanie uchwały Rady Miasta Krakowa o ograniczeniach nocnej sprzedaży alkoholu.

Informację o decyzji WSA podał w czwartek Urząd Miasta Krakowa. Decyzja WSA oznacza, że planowany od 26 grudnia zakaz sprzedaży alkoholu na Starym Mieście i na Kazimierzu (Dzielnica I) nie wejdzie w życie. Uchwała zakładała ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży. Zakaz miał obowiązywać od godz. 22 do 6.

"Niebezpieczeństwo wyrządzenia szkody"

Zgodnie z informacjami z sądu, uchwałę radnych miejskich z 12 września zaskarżyło przedsiębiorstwo, powołując się na możliwości znacznych strat finansowych w związku z planowanym zakazem. Przedsiębiorstwo wskazywało na ewentualną konieczność zamknięcia sklepów, co byłoby równoznaczne z likwidacją 25 stanowisk pracy.

Reklama

Po zapoznaniu się z argumentami skarżącego WSA uznał, że wykazał on możliwość niebezpieczeństwa wyrządzenia znacznej szkody i spowodowania trudnych do odwrócenia skutków.

Sąd podzielił stanowisko przedsiębiorstwa, że realnym (bezpośrednim) następstwem wejścia w życie uchwały jest ograniczenie zakresu prowadzonej działalności gospodarczej, a w dalszej konsekwencji utrata płynności finansowej i brak możliwości prowadzenia działalności gospodarczej i tym samym utrata pracy przez osoby zatrudnione przez skarżących. Posiedzenie WSA miało charakter niejawny.

Uchwała Rady Miasta Krakowa

Projekt uchwały w sprawie ograniczeń sprzedaży alkoholu wnieśli pod obrady Rady Miasta Krakowa radni Dzielnicy I, argumentując, że brak ograniczeń czasowych negatywnie wpływa na bezpieczeństwo, a mieszkańcy skarżą się na działalność całodobowych sklepów.

Radni Dzielnicy I, z którymi rozmawiała PAP, powiedzieli, że uchwałę zaskarżyli ci, dla których oznaczała straty finansowe.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy