Reklama

Kraków: Utrudnienia na lotnisku. Port wydał komunikat dla pasażerów

Lotnisko w Krakowie rano poinformowało w mediach społecznościowych, że w związku z warunkami pogodowymi mogą wystąpić utrudnienia w lotach. Jak przekazała Natalia Vince, rzecznik prasowy lotniska, utrudnienia minęły. W środę pogoda w Polsce nie będzie zbyt sprzyjająca. Prognozowane są opady deszczu i wiatr.

"W związku z warunkami pogodowymi mogą wystąpić utrudnienia" - taki komunikat został skierowany do podróżujących przez lotnisko w Krakowie w środę rano. Jak dodano we wpisie w mediach społecznościowych, należy sprawdzać na bieżąco status swojego lotu. Co więcej, należy wyjechać na lotnisko odpowiednio wcześniej. 

Jak przekazała Interii Natalia Vince, rzecznik prasowy lotniska w Krakowie, utrudnienia trwały do około godz. 8.30 rano. Dodała, że nie odleciał wtedy samolot z Warszawy do Krakowa. Obecnie sytuacja się unormowała, utrudnienia w lotach minęły, a podróżujący nie powinni mieć powodów do obaw. 

Reklama

Prognoza pogody. Zachmurzenie i deszcz

Pogoda w środę będzie nieco odbiegać od tej, z którą mieliśmy do czynienia w ostatnich dniach. W kraju będzie panować zachmurzenie. Od zachodu na wschód prognozowane są opady deszczu, a na północnym wschodzie mogą wystąpić również opady deszczu ze śniegiem. Deszczu nie będzie jednak na południowym wschodzie. 

Czytaj też: Intensywne opady, porywisty wiatr. Cyklon Axel wkracza do Polski

Oprócz deszczu i śniegu w środę będzie także wiatr. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) podał, że w całym kraju spodziewane są silniejsze podmuchy wiatru. Jak prognozują synoptycy, w Tatrach porywy wiatru mogą osiągnąć do 90 km/h, a w Sudetach nawet do 130 km/h. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kraków | lotnisko Kraków | pogoda

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy