Reklama

Reklama

Kraków: Uszkodził drzwi do biura PiS. Ustalono sprawcę

Udało się ustalić sprawcę uszkodzenia drzwi wejściowych do biura Prawa i Sprawiedliwość w Krakowie. - Zdarzenie zostało zarejestrowane na monitoringu, ale sprawca był zamaskowany, miał na twarzy maseczkę, a na głowie czapkę. Pomimo tego policjanci ustalili tożsamość podejrzanego - poinformował w piątek Sebastian Gleń, rzecznik krakowskiej policji.

Policja otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu 21 sierpnia po godz. 23. Na miejscu przeprowadzono oględziny i zabezpieczono nagrania z monitoringu. Jak przekazał wówczas Michał Drewnicki z PiS, sprawca w furii zdewastował drzwi młotkiem, a akcja wyglądała na zaplanowaną.

- Zdarzenie zostało zarejestrowane na monitoringu, ale sprawca był zamaskowany, miał na twarzy maseczkę, a na głowie czapkę. Pomimo tego policjanci ustalili tożsamość podejrzanego - poinformował w piątek Sebastian Gleń.

Był zaskoczony

Mężczyzna został został wylegitymowany i zatrzymany na ulicy, był zaskoczony.

Reklama

- W trakcie przesłuchania w komisariacie przyznał się do zniszczenia młotkiem drzwi biura poselskiego, tłumacząc swój czyn reprezentowaniem odmiennych poglądów politycznych - podał rzecznik małopolskiej policji.

Za zniszczenie mienia mężczyźnie grozi od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje