Reklama

Reklama

​Kraków: Ultimatum dla Jacka Majchrowskiego

Jeśli do poniedziałku, do godziny 12 prezydent Krakowa Jacek Majchrowski nie odwoła Jana Tajstera z funkcji dyrektora Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, doprowadzimy do referendum w sprawie odwołania Majchrowskiego - zapowiedzieli krakowscy politycy z Jarosławem Gowinem na czele.

Ultimatum, oprócz Gowina, przedstawili prezydentowi przedstawiciele Ruchu Kukiza, Prawa i Sprawiedliwości oraz partii KORWiN.

Będzie referendum w sprawie odwołania Majchrowskiego? Dołącz do dyskusji!

"Spotykamy się tu ponad partyjnymi podziałami, by zaprotestować przeciw niehonorowej decyzji prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. To niewyobrażalne, by na tak ważnym stanowisku, dyrektora Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, rządził człowiek z zarzutami prokuratorskimi. Jan Tajster musi zostać natychmiast odwołany" - powiedział Jarosław Gowin, cytowany przez "Gazetę Krakowską".

Wcześniej o odwołanie Tajstera apelował Tomasz Leśniak z organizacji Kraków Przeciw Igrzyskom i Partia Razem.

Przypomnijmy, że Jan Tajster wygrał konkurs na dyrektora ZIKiT-u, mimo że ciąży na nim 12 zarzutów m.in. o korupcję, mobbing, przekraczanie uprawnień i molestowanie seksualne. W dwóch procesach Tajster został już skazany: w 2008 roku za niedopełnienie obowiązków i doprowadzenie do paraliżu komunikacyjnego miasta (wyrok zatarty), a także w 2015 roku - w pierwszej instancji - za fałszowanie dokumentów. 

W komisji wybierającej dyrektora ZIKiT-u zasiadał prezydent Jacek Majchrowski, który później przekonywał, że "mieszkańcy będą zadowoleni". Stwierdził też, że Tajster cieszy się "nieposzlakowaną opinią".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy