Reklama

Reklama

​Kraków: Uchwała o darmowej komunikacji będzie zaskarżona?

Internetowe wydanie Radia Kraków informuje, że może dojść do zaskarżenia uchwały o darmowej komunikacji miejskiej w Krakowie, obowiązującej w czasie wysokiego poziomu smogu w mieście. Kierowcy mogą wówczas za darmo jeździć miejskimi autobusami i tramwajami, na podstawie dowodu rejestracyjnego


Jak pisze Radio Kraków, prawnik Witold Liguziński w rozmowie z portalem LoveKraków.pl przekonuje, że ten przepis jest niesprawiedliwy i zapowiada, że zaskarży uchwałę.

Zdaniem Liguzińskiego, który przyczynił się do unieważnienia uchwały antysmogowej z 2013 roku, problem w tym, że piesi i rowerzyści, którzy nie zatruwają powietrza, muszą płacić za bilety, a kierowcy, którzy przyczyniają się do zanieczyszczeń - jeżdżą za darmo.

Jak podaje portal LoveKraków.pl, prawnik już wezwał władze miejskie do usunięcia wadliwego prawa, czyli darmowych przejazdów komunikacją miejską w czasie smogu.

Uchwała weszła w życie pod koniec grudnia. Od tamtego czasu, decyzja o darmowej komunikacji została zarządzona tylko na jeden dzień. 

ReklamaReklama

Reklama

Reklama