W związku z remontem aż 5 lini tramwajowych zostało zawieszonych, 8 innych zmieniło trasę, a w konsekwencji wprowadzonych zmian ruch w pierwszej obwodnicy centrum miasta może zostać sparaliżowany. Co najgorsze prace tym razem dokuczą nie tylko zmotoryzowanym, którzy będą tkwić w korkach, ale i pasażerom komunikacji miejskiej. Zdaniem drogowców ze względów technologicznym nie było możliwości zapewnienia przejezdności skrzyżowania, dlatego wyznaczyli cztery trasy zastępcze: 1). Od strony skrzyżowania ulic Basztowej, Lubicz, Westerplatte, Pawiej w kierunku Nowego Kleparza ulicami Pawia i al. Słowackiego; 2.) Od strony skrzyżowania ulic Basztowej i Krowoderskiej w kierunku Nowego Kleparza ulicami Krowoderska i al. Słowackiego; 3.) Od strony Nowego Kleparza w kierunku ul. Basztowej i Placu Matejki ulicami: al. Słowackiego, ul. Warszawska i Pl. Matejki; 4.) Od strony Nowego Kleparza w kierunku ul. Basztowej i Krowoderskiej ulicami: al. Słowackiego, Łobzowska, Szlak i Krowoderska 5.) Nie przewiduje się wyznaczania tras objazdowych w obrębie Starego Miasta (od strony ul. Sławkowskiej) Niestety remont skrzyżowania odczują także pasażerowie tramwajów i autobusów. * Linia tramwajowa numer 2 - zostanie zawieszona * Linia tramwajowa numer 3 - zostanie zawieszona * Linia tramwajowa numer 4 - kursuje na trasie objazdowej: Bronowice Małe - Królewska - Karmelicka - Podwale - Franciszkańska - Westerplatte - Lubicz - Rondo Mogilskie - Plac Centralny - Al. Solidarności - Kombinat - Wzgórza Krzesławickie Linia tramwajowa numer 7 - kursuje na trasie objazdowej: Kurdwanów - Nowosądecka - Wielicka - Starowiślna - Westerplatte - Pawia - Dworzec Towarowy Linia tramwajowa numer 13 - zostanie zawieszona - Linia tramwajowa numer 14 - kursuje na trasie objazdowej: Bronowice - Królewska - Karmelicka - Podwale - Franciszkańska - Westerplatte - Lubicz - Rondo Mogilskie - Rondo Grzegórzeckie - al. Pokoju - Bieńczycka - gen. W. Andersa - Broniewskiego - Srebrnych Orłów Mistrzejowice Linia tramwajowa numer 15 - kursuje na skróconej trasie: Pleszów - Igołomska - Ptaszyckiego - Pl. Centralny - Rondo Mogilskie - Lubicz - Rakowicka - Rakowice Linia tramwajowa numer 24 - kursuje na trasie objazdowej: Bronowice - Królewska - Karmelicka - Podwale - Franciszkańska - Starowiślna - Wielicka - Nowosądecka - Kurdwanów Linia tramwajowa numer 41 - zostaje zawieszona. Linia tramwajowa numer 74 - zostaje zawieszona. Uruchamia się zastępcze linie tramwajowe: Linia tramwajowa numer 72 - Salwator - Kościuszki - Zwierzyniecka - Straszewskiego - Karmelicka - Królewska - Bronowice Małe. Linia tramwajowa numer 73 - Bieżanów Nowy - Teligi - Wielicka - Limanowskiego - Krakowska - Stradomska - Gertrudy - Pl. Wszystkich Świętych - Podwale - Karmelicka - Królewska - Bronowice Małe. Linia tramwajowa numer 79 - Krowodrza Górka - Pawia - Westerplatte - Starowiślna - Wielicka - Teligi - Ćwiklińskiej - Bieżanów Nowy. Linie autobusowe: * Linia 124 - kursuje na trasie objazdowej: Ruczaj - Grota Roweckiego - Kapelanka - Monte Cassino - al. Krasińskiego - al. Mickiewicza - al. Słowackiego - Warszawska - Plac Matejki (powrót: Pawia) - Basztowa - Lubicz - Rondo Mogilskie - Brodowicza - Pilotów - Ułanów - Wieczysta. * Linia 152 - kursuje po trasie: Olszanica - Olszanicka - Chełmska - Królowej Jadwigi - Focha - al. Mickiewicza - al. Słowackiego - Pawia - Szlak - Warszawska - Plac Matejki (powrót ul. Pawią) - Basztowa- Lubicz - Beliny-Prażmowskiego - Olszyny - Pilotów - Młyńska - Dobrego Pasterza - Okulickiego - Andersa - Aleja Przyjaźni. Na zmienionej trasie autobusy tej linii zatrzymywać się powinny na wszystkich istniejących przystankach. Linia 304 - kursuje po trasie: Weliczka - Wielicka - Kamieńskiego - Kalwaryjska - Krakowska - Straszewskiego - Piłsudksiego - al. Mickiewicza - al. Słowackiego - Warszawska -Kurniki - Dworzec Główny Zachód (Galeria). Linia 424 - kursuje na trasie objazdowej: Ruczaj- Grota Roweckiego - Kapelanka - Monte Cassino - al. Krasińskiego - al. Mickiewicza - al. Słowackiego - Warszawska - Plac Matejki (powrót: Pawia) - Basztowa - Lubicz - Rondo Mogilskie - Brodowicza - Meissnera - Jana Pawła II - Ułanów - Ugorek. * Linia 502 - kursuje na trasie objazdowej: Cracovia - al. Mickiewicza- al.Słowackiego - Warszawska - Plac Matejki (powrót:Pawia) - Basztowa - Lubicz - Rondo Mogilskie - Brodowicza - Pilotów - Bora Komorowskiego - gen. Andersa - Plac Centralny. Na trasie objazdowej autobusy zatrzymują się na przystanku "Plac Inwalidów". * Linia 522 - kursuje na trasie objazdowej: Bieżanów Nowy - Aleksandry - Teligi - Wielicka - Limanowskiego - Krakowska - Stradomska - Straszewskiego - Piłsudskiego -al. Mickiewicza - al. Słowackiego - Warszawska - Plac Matejki (powrót: Pawia) Basztowa - Lubicz - Rondo Mogilskie - Brodowicza - Pilotów - Bora Komorowskiego - gen. W. Andersa - Plac Centralny. Na trasie objazdowej autobusy zatrzymują się na przystankach: "Uniwersytet Jagielloński" i "Plac Inwalidów". Linia 601 - kursuje na trasie objazdowej: Bronowice Małe (Mydlniki - Balicka - Królewska - al. Słowackiego - Warszawska - Pl. Matejki (powrót: Pawia) - Lubicz - Rondo Mogilskie - Mogilska - Jana Pawła II - Pl. Centralny - al. Solidarności - Zajezdnia Nowa Huta. * Linia 608 - kursuje na trasie objazdowej: Borek Fałęcki - Zawiła - Kobierzyńska - Brożka - Rondo Matecznego - Konopnickiej - al. Krasińskiego - al. Mickiewicza - al. Słowackiego - Warszawska - Plac Matejki (powrót: Pawia) - Lubicz - Rondo Mogilskie - Brodowicza - Pilotów - Młyńska - Lubomirskiego - Dobrego Pasterza - Okulickiego - Wiślicka - Srebrnych Orłów - Piasta Kołodzieja - os. Piastów - Mikołajczyka - Obrońców Krzyża - Żeromskiego - al. Róż - Aleja Przyjaźni. * Linia 618 - kursuje na trasie objazdowej: Cracovia - al. Mickiewicza - al. Słowackiego -Warszawska - Plac Matejki (powrót: Pawia) - Basztowa - Lubicz - Rondo Mogilskie - Brodowicza - Pilotów - Dobrego Pasterza - Bohomolca - Ks. Jancarza - Wiślicka - Stella Sawickiego - Medweckiego - Czyżyny Dworzec * Linia 902 - kursuje na trasie objazdowej: Port Lotniczy - Olszanicka - Chełmska - Królowej Jadwigi - Focha - al. Mickiewicza - al. Słowackiego - Warszawska - Pl. Matejki - Basztowa - Pawia - Rafała Kalinowskiego - Dworzec Główny Wschód (Powrót: Rakowicka - Lubicz - Pawia - al. Słowackiego - al. Mickiewicza - F. Focha). Maciej Grzyb A Ty gdzie stoisz w korku? Podyskutuj o tym na forum Czytaj więcej: Kompromitacja drogowców - rozpadła się jezdnia Rozpoczyna się przebudowa ronda - będą korki Urzędnicy nie zdążyli - rodzina pójdzie na bruk Opóźnienie na rondzie - pojawią się korki Rusza przebudowa Ronda Ofiar Katynia Zaczyna się przebudowa Ronda Ofiar Katynia Ronda Ofiar Katynia do przebudowy Rondo - problem na okrągło Kraków: Kierowców czeka komunikacyjny horror Kto przebuduje Ronda Ofiar Katynia? Kierowco, teraz tutaj utkniesz w korku FB.init("baac9ef38ccd29fc91ce2d9d05b4783b");