Reklama

Reklama

Kraków: Około 60-letni mężczyzna zabił gołębia. Tłumaczył, że to zemsta

Mężczyzna ze szczególnym okrucieństwem zaatakował ptaka na przystanku tramwajowym. Najpierw znęcał się nad nim, a później kopnął na torowisko. Straży miejskiej wyjaśnił, że była to zemsta za to, że inny gołąb zabrudził mu kiedyś ubranie. Zdarzenie zarejestrował monitoring miejski.

Za uśmiercenie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. "Będziemy prowadzić dochodzenie w tej sprawie" - poinformował w środę Mateusz Drwal z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem na przystanku tramwajowym przy ul. Pawiej w centrum Krakowa. Operator monitoringu miejskiego zobaczył, że starszy mężczyzna trzyma w rękach gołębia, uderza ręką w jego głowę, a następnie rzuca nim wielokrotnie o chodnik. Na koniec kopie go z całej siły na torowisko, po czym odchodzi.

Reklama

Strażnicy miejscy, którzy otrzymali informacje o zdarzeniu, odnaleźli przy ul. Miodowej na Kazimierzu mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi sprawcy.

"Podeszli do niego i zapytali o zdarzenie z gołębiem. Ten od razu przyznał się do uśmiercenia zwierzęcia, twierdząc, że zrobił to z zemsty, ponieważ kiedyś inny gołąb ubrudził mu ubranie" - przekazała Edyta Ćwiklik ze straży miejskiej.

Reklama

Reklama

Reklama