Reklama

Reklama

Kraków najbardziej zanieczyszczonym miastem świata. Fatalna jakość powietrza

We wtorek, 14 grudnia, Kraków znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu najbardziej zanieczyszczonych miast świata. Stolica Małopolski wyprzedza miasta takie jak Lahaur w Pakistanie i Dhaka w Bangladeszu. Z powodu smogu w Krakowie wprowadzono bezpłatną komunikację.

Do północy w Krakowie obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza - poinformowało Centrum Zarządzania Kryzysowego. Z powodu smogu w mieście wprowadzono we wtorek bezpłatną komunikację.

Obowiązuje ona także w gminach sąsiednich, które porozumiały się z Krakowem w sprawie wspólnego zapewnienia transportu zbiorowego.

Monitoruj jakość powietrza w Twojej miejscowość na swoim telefonie z Androidem 

Reklama

Ograniczenie przebywania na zewnątrz

Osoby szczególnie wrażliwe na zanieczyszczenia powietrza - m.in. dzieci, seniorzy, osoby z chorobami układu oddechowego, krążenia, z alergiami skóry i oczu - powinny unikać długotrwałego przebywania na zewnątrz, szczególnie ograniczyć wysiłek fizyczny na otwartej przestrzeni. Placówki oświatowe - przedszkola i szkoły - powinny ograniczyć przebywanie podopiecznych na zewnątrz.

Czytaj także: Przełomowy wyrok za smog. 30 tys. zł odszkodowania za zaniechania Polski

Według mapy zanieczyszczeń Airly stan powietrza o godzinie 7 rano w różnych punktach Krakowa był zły lub bardzo zły, np. na al. Krasińskiego stężenie pyłu PM10 wynosiło 230 mikrogarmów na m sześc., na ul. Ptaszyckiego - 203 mikrogramy na m sześc., na ul. Jasnogórskiej 164 mikrogramy na m sześc., co oznacza przekroczenie dopuszczalnych dobowych wartości o 3-4 razy.

We wtorek, 14 grudnia, Kraków znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu najbardziej zanieczyszczonych miast świata. Stolica Małopolski wyprzedza miasta takie jak Lahaur w Pakistanie i Dhaka w Bangladeszu. 

Stan jakości powietrza i prognozę sprawdzisz w aplikacji dostępnej dla urządzeń z Androidem

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy