Reklama

Reklama

Kraków: Miasto zapłaci klasztorowi za parking dla radnych, choć przed urzędem są wolne miejsca

Kolejna odsłona wzbudzającej kontrowersje umowy. Krakowski magistrat zapłaci w 2022 roku jeszcze większą kwotę za parking udostępniany przez klasztor św. Franciszka z Asyżu. "Gazeta Krakowska" wskazuje, że to zastanawiająca transakcja, ponieważ do dyspozycji radnych są bezpłatne miejsca postojowe przed magistratem.

32 tys. zł - tyle w 2022 roku zobowiązał się zapłacić krakowski magistrat klasztorowi św. Franciszka z Asyżu. Umowa dotyczy udostępniania przez zakonników parkingu, na którym podczas sesji będą mogli parkować swoje samochody miejscy radni.

"Gazeta Krakowska" podaje, że w zeszłym roku stawka ta była o 3,5 tys. zł niższa. Nie jest jasne, co wpłynęło na wzrost tegorocznych kosztów. Z umowy wynika jedynie, że podczas 20 zaplanowanych w tym roku sesji, klasztor udostępni 20 miejsc parkingowych. Oznacza to, że jednorazowy postój dla 20 aut to koszt 1,6 tys. zł.

Reklama

Bezpłatne miejsca postojowe przed magistratem

Zastanawiająca jest również inna kwestia - pisze gazeta. Po co radnym wynajmowane specjalnie miejsca parkingowe, skoro przed magistratem znajdują się bezpłatne postoje? - docieka dziennikarz. Gazeta wskazuje też, że w dobrym guście byłoby również opłacanie sobie parkingu w strefie, korzystając z urzędowej diety, która w swojej naturze przeznaczona jest właśnie do takiego celu.

Inna kwestia, pisze autor, to hipokryzja, którą zarzucił radnym. Podczas gdy urzędnicy zachęcają mieszkańców, by korzystali z komunikacji miejskiej lub rowerów, sami ani myślą przemieszczać się w taki sposób - zaznacza. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama