Reklama

Reklama

​Kraków: Ktoś brudzi automaty biletowe fekaliami

Od kilku tygodni automaty biletowe w różnych częściach Krakowa są brudzone fekaliami. "Odnotowaliśmy około 20 takich incydentów i zgłosiliśmy sprawę policji" - przekazał w piątek rzecznik krakowskiego MPK Marek Gancarczyk.

Ubrudzone są najczęściej ekrany dotykowe oraz miejsce, skąd podróżni pobierają bilet lub potwierdzenie doładowania Krakowskiej Karty Miejskiej. Biletomaty były dewastowane w rejonie ulic Grota-Roweckiego i Lipińskiego, ale też na Bieżanowie i w Bronowicach.

"Zależy nam na jak najszybszym zatrzymaniu sprawcy, aby tego rodzaju incydenty się więcej nie powtarzały" - stwierdził Garncarczyk. Dodał, że urządzenia są na bieżąco myte.

"Nie chcemy jednak pozwolić na to, aby zachowanie tego kogoś narażało naszych pasażerów na nieprzyjemności podczas zakupu biletu" - czytamy na facebookowym profilu MPK, które apeluje do mieszkańców o sygnalizowanie incydentów przy biletomatach.

Reklama

Rzecznik krakowskiej policji Piotr Szpiech potwierdził, że sprawa została zgłoszona. "Będą prowadzone czynności wyjaśniające pod kątem celowego zanieczyszczenia automatów" - powiedział.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy