Reklama

Reklama

Kraków: Filmy erotyczne podczas otwarcia Centrum Macierzyństwa

Podczas otwarcia Centrum Macierzyństwa prezes szpitala im. Rydygiera w Krakowie Wojciech Szafrański, w przerwie pomiędzy słownymi prezentacjami, wyświetlił kilka scen z filmów erotycznych – podaje Radio Kraków.

Podczas prezentacji na sali znajdowali się m. in. wiceminister zdrowia, marszałek województwa, radni, dyrektorzy innych szpitali, lekarki, pielęgniarki, ksiądz kapelan i pacjenci.

"Mnie to nie przekonuje. Powinniśmy stosować bardziej oszczędne formy ekspresji. Absolutnie jest to nie do przyjęcia" - stwierdził rzecznik marszałka Małopolski Filip Szatanik.

Prezes Szafrański, pytany o to, co skłoniło go do pokazania takich filmów, odmówił komentarza. Na pytanie nie odpowiedział także rzecznik prasowy szpitala. Z informacji Radia Kraków wynika, że dostali oni zakaz wypowiadania się na ten temat od rzecznika marszałka, ponieważ Urząd Marszałkowski jest współwłaścicielem szpitala.

Reklama

Sam rzecznik Urzędu próbował jednak tłumaczyć projekt:

"On chciał powiązać to z wagą takiego elementu naszego życia, jakim jest poczęcie i zwrócić na to uwagę. Tak sobie to interpretuję. Jest to jednak nie do przyjęcia. Poprosiliśmy prezesa o wyjaśnienia. One odnosiły się do bardzo wysokich idei" - mówił Filip Szatanik.

Przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego zaznaczył także, że pomysłodawcy tego widowiska poniosą konsekwencje.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy