Reklama

Reklama

Kraków: Ewakuowano mieszkańców przez przedmioty z czasów wojny. Policja pokazała zdjęcia

Około 100 osób musiało w środę wieczorem opuścić jeden z bloków w Krakowie. Powodem ewakuacji było odkrycie w jednym z mieszkań znacznych ilości niebezpiecznych reliktów z czasów II wojny światowej. Małopolska policja pokazała zdjęcia przedmiotów.

Około 100 mieszkańców 11-piętrowego bloku na os. Piastów w krakowskiej Nowej Hucie zostało ewakuowanych w środę wieczorem po tym, jak policjanci odkryli w jednym z mieszkań znaczne ilości niebezpiecznych reliktów z czasów II wojny światowej.

Jak poinformowała Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji, funkcjonariusze trafili do mieszkania, ponieważ jego lokator zgłosił się do szpitala z poważnymi ranami powstałymi ewidentnie w wyniku wybuchu.

Według relacji policjantki w mieszkaniu znajdującym się w 11-piętrowym bloku znaleziono niebezpieczne pozostałości z czasów II wojny światowej w znacznych ilościach. Policyjni pirotechnicy uznali, że materiały te są na tyle niebezpieczne, że trzeba było ewakuować cały blok.

Reklama

Około 100 mieszkańców na czas ewakuacji umieszczono w ogrzewanych autobusach MPK. Jak informuje Cisło, na miejsce jadą policyjni saperzy, którzy zdecydują, co dalej z niebezpiecznym znaleziskiem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje