Reklama

Reklama

Kraków: Czterej mężczyźni odpowiedzą za śmiertelne pobicie bezdomnego

Policja zatrzymała czterech mężczyzn podejrzewanych o śmiertelne pobicie 50-letniego bezdomnego w Krakowie. Postawiono im zarzut, za który grozi nawet dożywcie. Sąd zastosował wobec nich areszt tymczasowy na trzy miesiące.

Do śmiertelnego pobicia doszło 11 sierpnia tego roku w pustostanach w centrum miasta - poinformował w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Hnatko. Znaleziono tam zwłoki 50-letniego mężczyzny, który - jak ustalono - był bezdomnym. Na ciele miał wiele obrażeń.

W wyniku dochodzenia prowadzonego przez policję i prokuraturę w tym miesiącu zostali zatrzymani czterej mężczyźni w wieku od 19 do 53 lat. Są podejrzani o popełnienie tego czynu. Trzech z nich jest narodowości polskiej, jeden ukraińskiej. Śledczy ustalili, że ofiara została przez sprawców brutalnie pobita, zadano jej też wiele ran.

Reklama

Wszystkim przedstawiono zarzut z art. 148 par. 1 kodeksu karnego, tj. działania wspólnie i w porozumieniu w zamiarze pozbawienia życia pokrzywdzonego i spowodowania licznych obrażeń ciała skutkujących jego śmiercią. Grozi im za to od 8 do 25 lat więzienia lub dożywocie.

Rzecznik poinformował, że w toku prowadzonych czynności tylko jeden z podejrzanych przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. Prokuratura nie podaje motywów sprawców.

Sąd - na wniosek prokuratora - zastosował wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy