Reklama

Kraków: Będzie referendum ws. odwołania prezydenta Jacka Majchrowskiego

"Mamy przyjemność poinformować, że do wczoraj (29 czerwca) zebraliśmy wymaganą do ważności wniosku o referendum liczbę podpisów – czyli 60 tysięcy" – informuje strona internetowa Logicznej Alternatywy, na której Łukasz Gibała zbierał podpisy pod referendum w sprawie odwołania prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Jak zapowiada Gibała, zbieranie podpisów pod referendum będzie prowadzone do 21 lipca. Taki termin wyznacza ustawa o referendum lokalnym. Logiczna Alternatywa chce się zabezpieczyć, na wypadek, gdyby część podpisów uznano za nieważne.

"Chcemy przez ten czas uzyskać poparcie jak największej liczby Krakowian dla idei odwołania prezydenta. Widać wyraźnie, że Krakowianie mają już dość betonowania miasta, dość kolesiostwa w urzędzie i dość Jacka Majchrowskiego" - czytamy.

"Wiedzieliśmy, że Krakowianie są niezadowoleni z tego, co się dzieje w mieście, ale skala tego niezadowolenia przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Nie spodziewaliśmy się, że w tak błyskawicznym tempie zbierzemy wymaganą liczbę podpisów" - strona cytuje Adriannę Siudy, wiceprzewodniczącą Logicznej Alternatywy.

Reklama

Weryfikacja głosów potrwa od 21 lipca do 20 sierpnia. Referendum najprawdopodobniej odbędzie się jesienią.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Łukasz Gibała | Jacek Majchrowski | referendum

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy