Reklama

Reklama

Kraków: Atak nożownika. 38-latkowi grozi dożywocie

Zarzut zabójstwa usłyszał mężczyzna, który śmiertelnie ugodził nożem 39-latka pod jednym z bloków w Czyżynach. Sprawca ataku miał ponad 2,6 promila. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Policjanci w czwartkowy wieczór otrzymali zgłoszenie, że przed jednym z bloków w Czyżynach doszło do awantury pomiędzy dwoma mężczyznami. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zobaczyli leżącego na chodniku mężczyznę z ranami kłutymi klatki piersiowej.

- Funkcjonariusze natychmiast udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy, a po przybyciu pogotowia ratunkowego przekazali go w ręce ratowników. Mimo starań lekarzy, życia 39-letniego mężczyzny nie udało się uratować - poinformował Gleń.

Trzy miesiące aresztu

Sprawca napaści ukrył się na ostatnim piętrze bloku. Mężczyzna nie miał przy sobie noża - wyrzucił go w czasie ucieczki. Policjanci dokładnie przeszukali rejon, w którym doszło do zdarzenia i w zaroślach przed wejściem do budynku znaleźli i zabezpieczyli nóż kuchenny.

Reklama

Zatrzymany mężczyzna miał ponad 2,6 promila. W kolejnych dniach śledztwa 38-latek usłyszał w Prokuraturze Rejonowej Kraków - Nowa Huta w Krakowie zarzut zabójstwa. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy trzymiesięczny areszt.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje