Reklama

Kraków: 25-latek potrącił kobietę na przejściu. Policja publikuje nagranie

Małopolska policja opublikowała nagranie, na którym widać, jak kierujący bmw potrącił 29-latkę przejeżdżającą przez przejście dla pieszych na hulajnodze. Kierowca prowadził pojazd, nie mając stosownych uprawnień. Co więcej, nie udzielił poszkodowanej pomocy.

"10 marca bieżącego roku, około godziny 9, na ulicy Radzikowskiego w Krakowie kierujący pojazdem bmw nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej, przejeżdżając przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Kierujący w trakcie tego manewru potrącił 29-letnią kobietę przejeżdżającą przez przejście dla pieszych na elektrycznej hulajnodze" - poinformowała małopolska policja. 

Kierujący uciekł z miejsca wypadku, nie udzieliwszy potrąconej 29-latce pomocy. Kobieta ma złamania prawej ręki i lewej nogi oraz uraz głowy. Została odwieziona do szpitala. 

Reklama

Policji szybko udało się ustalić personalia kierującego pojazdem. Okazało się, że to 25-latek, który już wcześniej stracił prawo jazdy z powodu nadmiernej prędkości. Jak informuje małopolska policja, w terenie zabudowanym przekroczył limit o przeszło 50 kilometrów na godzinę. 

"25-latek usłyszał zarzuty spowodowania wypadku w ruch lądowym, za co grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Dodatkowo przedstawiono mu zarzut ucieczki z miejsca zdarzenia, dlatego kara ta może zostać zwiększona" - poinformowała policja. 

 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy