Reklama

Reklama

Kraków: 21. edycja Dni Kariery na UEK

Około 80 wystawców zaprezentuje oferty praktyk i pracy podczas 21. edycji Dni Kariery, która odbędzie się w poniedziałek na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Na studentów i absolwentów szkół wyższych czeka ponad 300 konkretnych miejsc pracy.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest międzynarodowa organizacja studencka AIESEC.

Reklama

Targi odbędą się w pawilonie dydaktyczno-sportowym uczelni w godz. od 9 do 16. Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się, jakie są wymagania pracodawców i współczesnego rynku pracy oraz jak planować karierę zawodową, a także jak efektywnie napisać życiorys - poinformowała podczas czwartkowej konferencji prasowej koordynatorka krakowskiego przedsięwzięcia Anna Bembenik.

Jak zwróciła uwagę obecna na konferencji dyrektor Centrum Zarządzania Rozwojem Pracowników w ING Banku Iwona Demidowicz-Wawrzyniuk, dzisiaj przed młodymi ludźmi "świat staje otworem i oferuje im niezliczone możliwości samorealizacji, zdobywania pracy i doświadczeń". Jej zdaniem młody człowiek musi umieć wybrać taką drogę zawodową, która sprawi, że jego życie będzie satysfakcjonujące; że będzie robił to, co chce i to, co daje mu radość.

Zauważyła też, że obecnie wielu młodych ludzi ma postawę roszczeniową w stosunku do pracodawcy; niektórzy kandydaci na pracowników sprawiają również wrażenie zbyt pewnych siebie.

- Poczucie własnej wartości to nie to samo, co zbytnia pewność siebie, którą można rozpoznać m.in. po braku samokrytyki. Osoby zbyt pewne siebie, w przeciwieństwie do tych mających poczucie własnej wartości, nie chcą się uczyć - powiedziała.

Podkreśliła także, że poczucie własnej wartości jest niezwykle pożądaną cechą u pracownika i że bardzo łatwo ją rozpoznać u kandydata podczas procesu rekrutacji.

Zdaniem prowadzącej swoją działalność gospodarczą Małgorzaty Leszczyńskiej, młodej laureatki Laurów Magellana 2012, (Konkursu organizowanego przez Korporację Absolwentów UEK), osoba, która chce prowadzić własny biznes powinna wyróżniać się kilkoma cechami. Do najważniejszych z nich - jak mówiła Leszczyńska - należą pasja do tego, co się robi, wiara w siebie, komunikatywność i umiejętność nawiązywania znajomości, a także sumienność.

AIESEC to międzynarodowa organizacja studencka, powstała w 1948 r. w Sztokholmie. Zrzesza ok. 18 tys. członków z ok. stu krajów. Jej celem jest rozwijanie w młodych ludziach przedsiębiorczości, wrażliwości kulturowej, odpowiedzialności społecznej i zdolności do ciągłego rozwoju. AIESEC organizuje międzynarodowe płatne praktyki i staże, a także wolontariaty.

AIESEC w Polsce jest reprezentowana przez 19 komitetów lokalnych w 18 miastach na ponad 45 uczelniach wyższych. W Polsce organizacja działa od 1971 r. Stowarzyszenie AIESEC Polska zostało utworzone w 1990 r. jako część światowej organizacji AIESEC International.

Krakowskie Dni Kariery odwiedza co roku ok. 10 tys. studentów i absolwentów.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest AIESEC.

Polska Agencja Prasowa ma patronat nad 21. Dniami Kariery.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje