Reklama

Reklama

Kraków: 20-latka zakłócała przebieg mszy. Zjawiła się straż miejska i policja

Krakowska straż miejska interweniowała w Bazylice Mariackiej w Krakowie po zgłoszeniu o zakłócaniu przebiegu mszy świętej przez młodą kobietę. Na miejsce wezwano też policję. 20-latka może usłyszeć zarzuty.

Informację o zdarzeniu Straż Miejska Miasta Krakowa zamieściła na swoim koncie na Facebooku. Jak podała, o zakłócaniu przez 20-latkę porządku nabożeństwa w Bazylice Mariackiej poinformował kościelny.

"Gdy patrol pojawił się na miejscu, kobieta była spokojna, ale świadkowie zdarzenia zeznali, że znają ją i że nie był to pierwszy tego typu incydent z jej udziałem. Rzekomo od kilku dni miała pojawiać się w bazylice i przeszkadzać w nabożeństwach" - podała straż. Jak dodała, z relacji świadków wynikało, że kobieta miała rozbierać się przy innych osobach, a także splunąć na księdza.

Reklama

Na miejsce przyjechali funkcjonariusze, którzy zatrzymali kobietę. 

Jak poinformowała małopolska policja, w czwartek "wykonywane będą z nią czynności procesowe". Może ona usłyszeć zarzut utrudniania prowadzenia mszy świętej lub obrażania uczuć religijnych, za co grozi do dwóch lat więzienia. 

"Zarzuty będą konsultowane z prokuraturą po zebraniu materiału dowodowego, czyli po przesłuchaniu świadków" - wskazała policja.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy