Reklama

Reklama

Kęty. Łowcy pedofilów zatrzymali 31-latka. Nakłaniał nastolatkę do seksu

31-letni mężczyzna z Kęt nakłaniał usłyszał zarzut nakłaniania małoletniej do wykonywania tzw. innych czynności seksualnych za pośrednictwem komunikatora internetowego. Mężczyznę złapała grupa łowców pedofilów, która zawiadomiła funkcjonariuszy.

- W sobotę dyżurny komisariatu policji w Kętach otrzymał zgłoszenie od grupy osób zajmującej się wyszukiwaniem pedofili w internecie o ujęciu mężczyzny, który za pośrednictwem komunikatora internetowego próbował nakłaniać 13-letnią dziewczynkę do wykonywania innych czynności seksualnych. Zaproponował też spotkanie w celach seksualnych - poinformowała w poniedziałek rzecznik oświęcimskich policjantów asp. szt. Małgorzata Jurecka.

Policjanci natychmiast pojechali na jedną z posesji w Kętach, gdzie miało dojść do obywatelskiego ujęcia sprawcy. Zastali tam dwoje zgłaszających, którzy wskazali 31-letniego mężczyznę. Został on zatrzymany. W rękach policjantów znalazł się sprzęt komputerowy mężczyzny. Zostanie poddany ekspertyzie przez biegłych.

Reklama

Zobacz też: Apel Komisji ds. Pedofilii. Chodzi o niszczenie akt

- Policjanci zebrali dowody świadczące o tym, że podejrzany od początku grudnia, wykorzystując popularny komunikator internetowy, prowadził korespondencję o tematyce seksualnej z osobą podającą się 13-latkę. Pomimo tego, że kilkukrotnie padła informacja o wieku, propozycje od mężczyzny nie ustawały. Kiedy, jak mu się wydawało, zdobył zaufanie nastolatki, zaczął namawiać ją na spotkanie w celach seksualnych - zrelacjonowała Małgorzata Jurecka.

Podejrzany był notowany

Rzecznik oświęcimskiej policji powiedziała, że na podstawie zebranych dowodów mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania nakłonienia małoletniej poniżej lat 15 do innych czynności seksualnych. "Podejrzany w październiku ub.r. był notowany za popełnienie podobnego przestępstwa" - zaznaczyła Jurecka.

Za przestępstwo, które zarzucono 31-latkowi, grozi do 2 lat więzienia.

Małgorzata Jurecka przypomniała, że w listopadzie w powiecie oświęcimskim w podobny sposób zostali zatrzymani dwaj inni mężczyźni, podejrzani o podobne czyny.

"W tych przypadkach sprawcy korespondowali z osobami dorosłymi, podającymi się za małoletnie. Apelujemy jednak do rodziców o czujność, która pomoże ochronić dziecko przed przestępstwami. Należy z dzieckiem rozmawiać na temat zagrożeń, z jakimi może zetknąć się w sieci. Warto sprawdzić, z jakich stron internetowych korzysta, a także z kim prowadzi korespondencję, jakie treści otrzymuje i jakie przesyła" - wskazała policjantka.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy