Reklama

Reklama

Jak zwykle poległ pacjent

Protesty chorych oraz starania producenta sprawiły, że 1 marca na listę refundacyjną powróciły paski testowe do mierzenia poziomu cukru Contour Link, które zniknęły z niej w styczniu ubiegłego roku - donosi "Dziennik Polski".

Są one niezbędne do mierzenia poziomu cukru u tych pacjentów, którzy stosują pompy insulinowe typu Medtronic. Teraz pacjent za 100 sztuk, wystarczających na ok. 3-4 tygodnie, powinien płacić tylko 6,40 zł. Do końca lutego tego roku za to samo musiał płacić 100 procent ceny, tj. aż 80 zł.

Reklama

Sukces odtrąbiły resort zdrowia - który wynegocjował z firmą Bayer niższą cenę za paski i wprowadził je na listę refundacyjną - oraz sam producent. Poległ natomiast... pacjent, który teraz nie może kupić pasków ani za 6,40 zł, ani za 80 zł.

W czym tkwi problem? Do marca paski Contour Link każda hurtownia przesyłała następnego dnia po złożeniu zamówienia w dowolnych ilościach.

Natomiast po wprowadzeniu ich na listę refundacyjną firma Bayer rozesłała aptekom pismo informujące, że paski będą... limitowane, tj "z przyczyn logistycznych maksymalna liczba opakowań w ramach jednego zamówienia może wynosić 6", a zamówienia można składać tylko raz w tygodniu.

Ale na tym nie koniec: po odbiór każdych sześciu opakowań pasków pracownik apteki musi zgłaszać się osobiście - i to w jednej jedynej, wytypowanej Hurtowni Farmaceutycznej Bayer, która znajduje się w Mszczonowie na Mazowszu...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL