Reklama

Reklama

Jak się jeździ rowerem po Krakowie?

Już 10 maja, o godz. 14.00 na Rynku Głównym rusza akcja "Rowerem Po Krakowie", której celem jest stworzenie rowerowej "anty-mapy" Krakowa. Organizatorem akcji jest Stowarzyszanie "Forum dla Polski" oraz Magazyn Studencki "MANKO".

Celem akcji jest stworzenie przez jej uczestników mapy wszelkich napotykanych problemów, absurdów i utrudnień związanych z poruszaniem się po Krakowie na rowerze. Aby włączyć się w akcję należy zgłosić się do namiotu Stowarzyszenia "Manko" na Rynku Głównym, 10 maja w godz. 14.00 - 14.30.

Reklama

Po zarejestrowaniu, podążając na dwóch kółkach jedną z wyznaczonych czterech tras rowerowych, należy po drodze opisać i sfotografować utrudnienia, jakie czyhają na rowerzystów. Na podstawie spostrzeżeń, uwag i zdjęć powstanie raport na temat istniejącej w Krakowie infrastruktury rowerowej oraz możliwości jej poprawy.

W trakcie akcji na Rynku zostanie ustawiona mapa Krakowa, na której każdy będzie mógł zaznaczyć miejsca, w których zauważył utrudnienia dla rowerzystów. Akcja zakończy się o godz. 17.30 na Rynku Głównym losowaniem wśród uczestników atrakcyjnych nagród "rowerowych".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy