Reklama

Reklama

"Hymn Wodociągów Krakowskich" hitem internetu. Spółka go nie zamawiała

Hitem sieci stało się nagrania z uroczystości z okazji 120. rocznicy powstania Wodociągów Miasta Krakowa. Wykonaną podczas mszy świętej piosenkę "Czułe H2O" internauci ochrzcili "hymnem Wodociągów", chociaż - jak informuje polsatnews.pl - te nie zamawiały poświęconego sobie utworu. Rzecznik Wodociągów zapewnia jednak, że spółka podchodzi do sytuacji z humorem.

W połowie lutego Wodociągi Miasta Krakowa obchodziły 120-lecie istnienia. Jednym z elementów świętowania była uroczysta msza święta w kościele pw. Najświętszego Salwatora.

Podczas nabożeństwa, którego gościem był prezydent stolicy Małopolski Jacek Majchrowski, przekazano Wodociągom nowy sztandar. Z kolei po mszy odśpiewano utwór "Czułe H2O".

"Czułe H2O"

Mszę na żywo można było oglądać w internecie, gdyż w Polsce panowała wówczas trudniejsza sytuacja epidemiczna niż obecnie, przez co nie każdy mógł dotrzeć do świątyni. Transmisja kosztowała krakowską spółkę 37,5 tys. zł. 

Reklama

Nagranie z uroczystości przez kolejne miesiące nie zbierało wielu wyświetleń w sieci. Zmieniło się to teraz, gdy internauci zainteresowali się piosenką wykonaną tuż po niej. Wokalistka w "Czułym H2O" śpiewa m.in.:

By się mogła zrodzić miłość
Z tej młodości, z tej urody
By się ślubne stroje szyło
Trzeba garstkę żywej wody

(...)

Na początku była woda
Czułe H2O
Żeby miłość wstała z martwych
Do młodości, do urody
Do rajskiego gardenparty
Trzeba wiecznie żywej wody

I wędrówki bez gumiaków
Po tym modrym oceanie
Śladem wodno-błotnych ptaków
Śladem Boga chodź, kochanie

Krakowskie wodociągi: Nie zamawialiśmy "hymnu"

Wycinek z nagrania nabożeństwa, z samym odśpiewaniem "Czułego H2O", zdobywa coraz większą popularność pod nazwą "Hymn Wodociągów Krakowskich". W chwili publikacji tego artykułu ma ponad 50 tys. odtworzeń. 

Okazuje się jednak, że Wodociągi Miasta Krakowa... nie zamawiały żadnego "hymnu". - Takim mianem nazwano ten utwór w internecie. Piosenkę napisano wcześniej. Nie wiemy, czy było to pierwsze jej wykonanie - powiedział polsatnews.pl Robert Żurek, rzecznik miejskiej spółki.

Dodał, że Wodociągi z humorem podchodzą do sytuacji, w której piosenka "zaczyna żyć w sieci własnym życiem". - Skoro utwór jest tytułowany "hymnem Wodociągów", zastanawiamy się, czy sami go nie udostępnimy - przekazał Robert Żurek.

Rzecznik potwierdził również, że koszt całej oprawy muzycznej, której częścią była piosenka "Czułe H2O", wyniósł 3,6 tys. zł.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje